piątek, 11 września 2009

Instalacja PL w Windows 7 Professional

Użytkownikom Windows 7 Ultimate oferowana jest zmiana wyświetlanego języka po przez Panel Kontrolny. Wersja Windows 7 Professional niestety została okrojona z tej funkcjonalności. Jest sposób na instalację paczki językowej pl.cab bez ponownej instalacji systemu z płyty ze zintegrowanym polskim pakietem językowym. Jak to zrobić?

 W trybie administratora w CMD wpisać:
  • DISM /Online /Add-Package /PackagePath:[ścieżka do lp]
  • bcdedit /set {current} locale pl-PL
  • bcdboot %WinDir% /l pl-PL //mi nie zadziałała komenda, lecz wszystko działa prawidłowo i jest spolszczone

Teraz uruchamiamy program regedit i usuwamy wpis en-US znajdujący się w:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/Current/Control/Set/Control/MUI/UILanguages

Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo po ponownym uruchomieniu komputera Windows powita nas polskim komunikatem ;-)

wtorek, 8 września 2009

Chcesz podróżować w czasie?

Teraz to możliwe, niestety tylko w internecie i w ograniczonym zakresie ale naprawdę warto. Dzięki bardzo szybkiej podróży możemy nie tylko poczytać newsy np.z 2/03/1998 ale również docenić pracę ówczesnych webmasterów. Standardowe prędkości przesyłu danych za pomocą wydających kosmiczno-modularne dźwięki modemów, wahały się w granicach 56 kb. Umieszczenie każdego obrazka wymagało zapewne konsultacji i badań nad wpływem na czas ładowania strony (-;. Banery z animowanych gif-ów. Ehhh to były czasy ... www.archive.org.

poniedziałek, 7 września 2009

Darmowe subversion do projektów komercyjnych

Od jakiegoś już czasu korzystam z darmowej kontroli wersji na XP-Dev.com. Usługa udostępniana kompletnie za free i na bardzo przyjaznych warunkach. Nie kradną kodu, nikt nie ma do niego wglądu itp :) Na start mamy dostępnej 500MB przestrzeni i backup na żądanie. Za roczną opłatą 40$ mamy zwiększony limit do 2000MB i backup robiony na bieżąco.
Przetestowany i gorąco polecam :) Zwłaszcza po wykupieniu aktualizacji :)

Problemy z HDD Samsunga

Jeśli macie problem z dyskiem, przed wysłaniem do serwisu należy dokonać pełnej diagnostyki. Tutaj z pomocą przychodzi ES-tool. Bardzo dobre narzędzie diagnostyczne. Testuje wszystkie aspekty dysku, ponad to umożliwia formatowanie niskopoziomowe - i żegnajcie wirusy - oraz modyfikacje parametrów dysku.
Program należy nagrać na FDD lub CD-ROM w wersji bootowalnej. Na szczęście w wersji CD-ROM dostępny jest obraz który wystarczy wypalić na płycie.
Zamiast panikować i kombinować z setką dostępnych programów narzędziowych, najlepiej zacząć od tego przydatnego programiku.